CND SHELLAC™ JEDNODUŠE NEDOSTIŽNÝ

ženaUnikátní technologie CND Shellac™ systému v sobě kombinuje lehkost laku s nedostižným leskem a dlouhotrvajícím nošením po několik týdnů. Pojďme se nyní podívat jak a proč Shellac spatřil světlo světa a proč je na trhu čím dál oblíbenější

U zrodu Shellacu stál rozsáhlý průzkum mezi zákazníky, z něhož vyplynula potřeba snadné aplikace, dlouhodobého nošení bez poškození a v neposlední řadě snadného odstranění, to vše bez poškození nehtu. Zdánlivě protichůdné požadavky, nicméně po náročném vývoji se inženýrům z výzkumného centra CND podařilo takový produkt vytvořit.laky

Čím se Shellac™ liší od ostatních produktů?

Pokud budeme hovořit o Shellacu, liší se nejen svým prvenstvím na světovém trhu, ať už z hlediska toho, že to byl první produkt svého druhu, který se na trhu objevil, či z hlediska své obliby mezi nehtovými designérkami a zákaznicemi.

Společnost CND tento výrobek uvedla na světový trh zhruba před třemi lety a tím dala vzniknout novému oboru v nehtové modeláži – krásné úpravě přírodního nehtu bez jeho poškození. Jedině se Shellacem NEPILUJEME!, tudíž nepoškozujeme nehtové lůžko, a to ani při aplikaci, ani při odstranění.

VRSTVENÍ

Většina běžných laků nebo gelů vzniká tak, že se vyvine základní báze a do té se přimíchávají pigmenty. Přidáním bílého pigmentu do červeného vznikne růžový, z červeného a žlutého zas oranžový a tak dále. Naopak Shellac má pro každý z 24 odstínů vlastní recepturu! Více odstínů získáte unikátní technologií vrstvení. Díky tenkosti vrstvy Shellacu lze bez problému vrstvit klidně čtyři i více vrstev na sebe. Počet barev je tím téměř nekonečný, zejména když záleží i na pořadí vrstev. Navíc díky vlastní receptuře každé barvy vzniká vrstvením naprosto jedinečný a často překvapivý odstín. 

Odstraňování

Když nám Shlellac odroste a je čas ho odstranit, ocení každá z nás jak snadno a rychle to jde. A jak už to bývá, za každou jednoduchou věcí je spousta složitého výzkumu a chytrých nápadů. V každé barevné vrstvě Shellacu i Top Coatu se během vytvrzování vytvoří spousta mikroskopických, okem ani hmatem nepostřehnutelných kanálků, které vedou až k podkladové vrstvě. Když tedy prst zabalíme do odstraňovacího polštářku, pronikne těmito kanálky aceton až k rozpustné vrstvě a celou odolnou vrstvu Shellacu rychle „rozbourá“. Zbytky pak jen otřeme odličovacím tampónem a případný houževnatější kousek popíchneme pomerančovým dřívkem. Žádné pilování, rovnou můžeme nanést nový Shellac nebo přetřít olejíčkem a odejít ze salonu s čistými přírodními nehty. Málokdo by řekl, že na nich ještě před deseti minutami byla nejodolnější „barva“ na trhu.

Výdrž

Jak dlouho Shlellac vydrží a co všechno snese? Dá se říct, že snese prakticky cokoliv. Se Shellacem si můžete mýt hlavu, vrtat se v zahrádce, koupat se v moři, prostě cokoli chcete. Při správné aplikaci vydrží stále stejný jako první den po celých 14 dní.

Zástupkyně CND Kelly Melanitou nám prozradila, že jednou zkoušela co Shellac vydrží a nosila ho na nohou dokonce sedm týdnů. Shellac samozřejmě odrostl, ale vydržel na nehtech a byl stále stejně lesklý jako první den. Jediné na co je třeba dát pozor, jsou silné dezinfekce, které ovšem poškodí prakticky cokoliv od laku po akryl. Takže pokud budete mýt Savem podlahu, tak rozhodně v rukavicích, samozřejmě nejen kvůli Shellacu.

Variabilita

S Shellacem se nemusíte omezovat jen na celobarevný nehet ať už z jednoho odstínu nebo z více vrstvených. Stejně tak lze vytvořit perfektní francii nebo se pustit do libovolného zdobení - do Shellacu lze zakomponovat i glitry nebo kamínek, ale o tom zase jindy.

Shellac Není Gel-lak

A jak je na tom Shellac ve srovnání s ostatními gel-laky? Podobnost je zde čistě náhodná. Předně ostatní značky mají většinou slovo gel už přímo v názvu produktu. A opravdu mají složením blíže spíše ke gelům, nanáší se v silnější vrstvě a hůře se odstraňují. Čím silnější vrstva, tím snadněji také dojde k případnému odchlípnutí. Netvrdíme, že by gel-laky byly něco nekvalitního - je to prostě něco jiného. Popularita CND Shellacu navíc přinesla na trh i levné napodobeniny s názvem Shellak nebo Shelack, které se k nám občas dováží z Polska. Podobnost s originálem končí samozřejmě už u názvu...

Shellac jako systém

Je třeba mít na paměti, že Shellac je navržen jako systém, což znamená, že garantované kvality dosáhnete jen používáním systémových komponentů. Nelze ze systému použít jen to, co se nám hodí. Kromě samotného Shellacu, Base Coatu, Top Coatu a odstraňovacích polštářků je dalším komponentem CND UV lampa, která byla pro Shellac navržena. Pouze s ní můžete nabízet klientkám opravdu prvotřídní službu v očekávané kvalitě

 Zákaznice zase mohou být spokojené, protože získají tu nejlepší péči a navíc zde nehrozí nějaké dodatečné opravy a retušování. Shellac prostě drží, takže zákaznice ušetří jak čas, tak peníze za opravy.